4 Ocak 2009 Pazar

Seny Sevyorum Türkçe ( 2. Bölüm ).Yıl: 1965"Karşıma âniden çıkınca ziyâdesiyle şaşakaldım. Nasıl bir edâ takınacağıma hükûm veremedim, âdetâ vecde geldim. Buna mukâbil az bir müddet sonra kendime gelir gibi oldum, yüzünde beni fevkalâde rahatlatan bir tebessüm vardı.Üstümü başımı toparladım, kendinden emin bir sesle 'akşam-ı şerifleriniz hayrolsun' dedim."

Yıl: 1975"Karşıma birdenbire çıkınca çok şaşırdım.Ne yapacağıma karar veremedim, heyecandan ayaklarım titredi. Ama çok geçmeden kendime gelir gibi oldum, yüzünde beni rahatlatan bir gülümseme vardı. Üstüme çeki düzen verdim, kendinden emin bir sesle 'iyi akşamlar' dedim."

Yıl: 1985"Karşıma âniden çıkınca fevkalâde şaşırdım. Nitekim ne yapacağıma hükûm veremedim, heyecandan ayaklarım titredi. Amma ve lâkin kısa bir süre sonra kendime gelir gibi oldum, nitekim yüzünde beni ferahlatan bir tebessüm vardı. Üstüme çeki düzen verdim, kendinden emin bir sesle 'hayırlı akşamlar' dedim."

Yıl: 1995"Karşıma birdenbire çıkınca çok şaşırdım. Fenâ hâlde kal geldi yâni. Ama bu iş bizi bozar dedim. Baktım o da bana bakıyor, bu iş tamamdır dedim. Manitayı tavlamak için doğruldum, artistik bir sesle 'selâm' dedim." Yıl: 2006"Âbi onu karşımda öyle görünce çüş falan oldum yâni. Oğlum bu iş bizi kasar dedim, fenâ göçeriz dedim, enjoy durumları yâni. Ama concon muyum ki ben, baktım ki o da bana kesik. Sarıl oğlum dedim, bu manita senin.. 'Hav ar yu yavrum?'

Yıl: 2026"Ven ay vaz si hör, ben çok yâni öyle işte birden. Off, ay dont nov âbi yaa. Ama o da bana öyle baktı, if so âşık len bu manita. 'Hay beybi..'"

7 yorum:

denizim dedi ki...

Çok güzel bir yazı eline sağlık )))) 2026 da sanırım olmamakda yarar var

öykü dedi ki...

Tsk ederım Denızcım begenmene sevındım:)

öykü dedi ki...

Altug ,duyarlılıgın ıcın uyarın ıcın cok tsk edıyorum.O Fotografı ozellıkle kaldırmayacagım cunku senın yorumunla yaptıgımız bı hatayı daha gostermesı adına guzel bır ornek olusturdugunu dusunuyorum su an..Tekrar tskler :)

öykü dedi ki...

Yorumlarda bu tarz uyarı duzeltme seklındekı paylasımları cok sevıyorum.. Cunku nıhayetınde hatalar yapabılıyrouz.. yapabılıyorlar.Bu durumda paylasımın en guzelının bırbırımızın eksıgını tamamlamak adına olması en guzelı:)
Ayrıca yazılarım ıcın soyledıklerın ıcınde tsk edıyorum.
Bu arada ben de senın blogunu zıyaret ettım.. Gercekten cok dolu dolu ıyıce ılgılenmem ıncelemem gereken bır blogun var zıyaretın sevındırdı:)

öykü dedi ki...

Evet ve cok sevındım:)

Pilli-Cadi dedi ki...

hehe ben de simdi geldim bloga:)
görünce aaa dün de tam bu konuya kafam takildi dedim kendi kendime:)

evet türkcenin birlesik yaziliyormus. ben de ögrendim:)

öykü dedi ki...

Hosgeldın Pilli Bebek :)